Firma

DAKAR 2022 OFFICIAL COLLECTION

Ekstremalne emocje, spektakularna rywalizacja i adrenalina w słońcu pustyni. Diverse Extreme Team kolejny rok z rzędu pełni funkcję partnera technicznego kultowego rajdu Dakar. Specjalną kolekcję ubrań zaprezentował najmłodszy polski motocyklista – Konrad Dąbrowski, który już w styczniu da pełen pokaz swoich możliwości podczas tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Polska marka Diverse już od wielu lat podkreśla duży wpływ sportu na rozwój linii odzieżowej. Nie bez powodu powstała wyczynowa submarka Diverse Extreme Team, która swoje produkty adresuje do miłośników aktywnego stylu życia - zarówno amatorów, jak i branżowych profesjonalistów. DEXT wspiera także reprezentantów kategorii Original by Motul, czyli najtrudniejszej i zarazem najbardziej autentycznej kategorii Rajdu Dakar.

Diverse Extreme Team ma na swoim koncie współprace z tak ikonicznymi brandami jak Motul, Honda HRC, zespół wyścigowy Inter Europol Competition czy wyścig 24h Le Mans. W tym roku po raz kolejny zdecydował się wesprzeć DUUST Racing Team. Jego reprezentantem jest Konrad Dąbrowski, który w wieku 19 lat jako jedyny polski motocyklista dojechał na metę rajdu Dakar, zapisując się w ten sposób na kartach historii imprezy. W tegorocznych przygotowaniach do Dakar 2022 towarzyszyły mu ubrania z najnowszej kolekcji Diverse, które miał okazję przetestować podczas treningów w ekstremalnych, pustynnych warunkach.

Kolekcja #Dakar

Nowa kolekcja Dakar to najwyższa jakość wykonania i niesamowita wytrzymałość produktów, które doskonale odzwierciedlają Dakar spirit. Z myślą o różnorodnych potrzebach fanów rajdu powstały dwie równoległe, wzajemnie dopełniające się linie: Dakar Classics oraz Dakar VIP line.

Ta pierwsza to casualowe propozycje utrzymane w klasycznej czerni, uniwersalnych beżach i kolorach ziemi rodem wziętych z krajobrazu Arabii Saudyjskiej. Znalazły się w niej wygodne komplety dresowe, oryginalne t-shirty oraz modne, pikowane kurtki i kamizelki.

Z kolei VIP line, kolekcja premium, adresowana jest do najbardziej wymagających klientów. Jej wyróżnikiem są złote detale, w postaci rozpoznawalnego logotypu rajdu. Najważniejszym elementem serii jest jednak kurtka ze skóry jagnięcej wykończona metaliczną podszewką. Zupełną nowością są również eleganckie koszule w klasycznej bieli i piaskowym odcieniu utrzymane w stylu smart casual.

Warto również wspomnieć, że w bieżącej kolekcji znacznie poszerzono ofertę produktów z linii damskiej . Znajdziemy w niej między innymi sukienkę czy topy z elastycznego materiału podkreślające kobiecą figurę.

Ubrania DEXT DAKAR doskonale oddają ducha rajdu. Poszczególne modele tej linii z pewnością przypadną do gustu przybywającym z całego świata, pragnącym doświadczyć full Dakar experience. W końcu rajd od lat dostarcza uczestnikom najbardziej ekstremalnych sportowych emocji i gwarantuje niezapomniane doświadczenia.

Kolekcja dostępna jest na stronie www.diversesystem.com i www.store.dakar.com oraz w większości sklepów stacjonarnych.