Firma

DIVERSE EXTREME TEAM by OSKAR PODOLSKI

Diverse Extreme Team nawiązując do koncepcji brandu, dla którego ogromne znaczenie odgrywa energia i nieposkromiona osobowość odbiorców, wprowadza limitowaną kolekcję autorstwa Oskara Podolskiego. Diverse, na kilkudziesięciu fasonach wyróżniających się zastosowanymi rozwiązaniami, jakością oraz nowoczesnym designem, umieścił oryginalne projekty artysty. Kooperacja marki Diverse z pełnym twórczej pasji projektantem przyniosła zaskakujące efekty.

Edycję kolekcji DIVERSE EXTREME TEAM 2015 cechuje świeżość, dominacja monochromatycznego koloru, formy i faktury. Całość jest bardzo śmiała, ale wciąż spójna. Jej przekaz jest jednoznaczny: Diverse to siła, męskość i adrenalina.

OSKAR PODOLSKI jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uzdolnionych, niezależnych twórców młodego pokolenia. Charyzmatyczny artysta, jako nadrzędną wartość  uznaje estetyczny minimalizm. Jego projekty pełne inwencji, silnie osadzone są w awangardowej wizji czarno-białego świata. W swoich kreacjach jest daleki od kompromisu, dzięki temu artystyczny przekaz przedsięwzięć Oskara doceniany jest przez medialny świat korporacji. Taka postawa zaowocowała kilkoma projektami dla najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek.

Sam twórca przybliża ideę powstania kolekcji dla Diverse:

OP: Najlepsze projekty powstają w niezobowiązujących okolicznościach. Nic na siłę – tylko wtedy wyobraźnia podsuwa najciekawsze obrazy.

Szansa współpracy nadarzyła się przy okazji zupełnie prywatnych spotkań z kilkoma osobami zawodowo związanymi z DIVERSE. 

Zaczęło się od wzajemnej wymiany poglądów na temat dotychczasowego dorobku DIVERSE i ogromnego potencjału jaki posiada marka. Były to luźne rozmowy, pomysłów było wiele. Czasem twórczo iskrzyło. Ostatecznie, po wielu godzinach kreatywnych dyskusji zdecydowaliśmy, że warto rozpocząć projektem, który idealnie wpisuje się w dotychczasowy dorobek brandu i jest silnie osadzony w tematach, w których artystycznie realizuje się Oskar.

DEXT by Oskar Podolski to kolekcja odzieży streetwear. Dla każdego, komu bliskie są sporty uliczne i cały klimat, który składa się na ten świat, tworząc go wyjątkowo pociągającym dla wielu ludzi.

OP: Postanowiłem pobawić się materiałem. Są siatki, mocniejsze przeszycia, tłoczenia i printy. Większość modeli sygnowana jest charakterystycznymi, nowoczesnymi fontami.

Tworząc kolekcję myślałem o różnych ludziach i ich pasjach: o tych na desce, na rowerze czy o biegaczach.

Brałem pod uwagę funkcję użytkową każdego projektu, dlatego np. w czapkach znajdują się wywietrzniki, a kurtki fit mają kieszenie na plecach. Takich usprawnień jest wiele.