Firma

KOLEJNY ROK PARTNERSTWA DIVERSE EXTREME TEAM Z KULTOWYM RAJDEM DAKAR

Rajd Dakar to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy miłośnicy jazdy off-road. Podczas niego zostają wyłonieni najlepsi kierowcy i motocykliści na świecie. Już 2. stycznia 2022 w Arabii Saudyjskiej ponownie rozpocznie się emocjonująca rywalizacja, której częścią jest także Diverse - jedna z największych marek odzieżowych na polskim rynku.  

 

Diverse dzięki wprowadzeniu na rynek wyczynowej submarki Diverse Extreme Team stawia coraz mocniejsze kroki w świecie motorsportu. W 2020 roku marka, jako pierwsza w historii marek odzieżowych i pierwsza polska firma, oficjalnie rozpoczęła współpracę z organizatorem rajdu - Amaury Sport Organization (ASO), zyskując tym samym miano partnera technicznego. W ramach kooperacji stworzono dedykowaną kolekcję DEXT DAKAR, a marka zapewnia ubrania pracownikom technicznym organizatora Rajdu Dakar oraz członkom teamu.

DEXT ma już na koncie wiele udanych współprac z ikonicznymi sportowymi brandami, takimi jak: Motul, Honda HRC, zespół wyścigowy Inter Europol Competition startujący w wyścigu 24h Le Mans. Marka od lat jest również partnerem Duust.co and Diverse Extreme Team – zespołu słynącego ze spektakularnych osiągnięć Konrada Dąbrowskiego, najmłodszego polskiego zawodnika Rajdu Dakar.

W 2022 roku, podczas tego legendarnego rajdu marka wesprze także reprezentantów kategorii „Original by Motul”. To najtrudniejsza i najbardziej autentyczna kategoria Rajdu Dakar, która towarzyszy temu wydarzeniu od 1995 roku.

W ramach styczniowej rywalizacji Diverse Extreme Team zaopatrzy również zespół Overdrive w wysokiej jakości odzież. Produkty brandowane logotypami DEXT wraz pozostałych partnerów strategicznych wykorzystają zespoły techniczne, a nawet sami kierowcy związani z Overdrive Racing.

Na uwagę zasługuje również fakt, że DEXT wspiera zwyciężczynię Pucharu Świata FIA w Bajas w kategorii T3. Dania Akeel to pierwsza kobieta z Arabii Saudyjskiej, która może poszczycić się takim osiągnięciem. Pionierka w świecie motorsportu została wyposażona w flagowe produkty oficjalnej kolekcji Dakar.

Ubrania marki wykorzystają również zawodnicy Energylandii. W barwach Cobant Energylandia Rally Team w Rajdzie Dakar 2022 wystartują dwie załogi, które są jednymi z głównych faworytów do miejsc na podium. Produkty będą pełnić nie tylko funkcję reprezentatywną podczas wywiadów czy oficjalnych konferencji – wysoka jakość kolekcji DEXT Dakar pomoże teamowi przetrwać podróż na miejsce wydarzenia oraz dojazdy do checkpointów.

Diverse Extreme Team aktywnie włącza się w organizację Rajdu Dakar już kolejny rok z rzędu nie tylko od strony technicznej, ale również wizerunkowej. Marka posiada wyłączną licencję na projektowanie oraz dystrybucję odzieży i akcesoriów sygnowanych znakiem Dakar, tak bardzo pożądanym przez pasjonatów sportów ekstremalnych.

DEXT Dakar to licencjonowana linia, która po raz kolejny pojawia się w ofercie marki. Prawie 200 produktów dedykowanych jest mężczyznom, kobietom oraz dzieciom. Skierowana jest do osób aktywnych i ceniących wygodę, dbających o najlepszą jakość i doskonały styl. Kolekcja dostępna jest na stronie www.diversesystem.com i https://store.dakar.com/ oraz w większości sklepów stacjonarnych.