Firma

GEOMETRYCZNE FORMY I SUBTELNA KOLORYSTYKA

Czas, gdy lato leniwie ustępuje jesieni wymaga odpowiedniej oprawy. Marka Diverse, zainspirowana tym momentem, stworzyła kolekcję, która godzi surowość jesieni z wakacyjną łagodnością. Nowe linie zespalają ze sobą, na zasadzie kontrastu, geometryczne formy i subtelną kolorystykę, wyraziste faktury oraz charakterystyczny dla brandu, minimalizm. Letnio-jesienna propozycja Diversa to udana próba łączenia nowoczesności i trendów bez tracenia własnego, wpisanego w markę stylu.

Linia dla kobiet została podzielona na dwa tematy kolorystyczne: MODERN TRAVELER oraz PURE FORM. Pierwszy, osadzony we wspomnieniu letniej swobody i świeżości, charakteryzuje się pastelową paletą barw, miękkimi tkaninami oraz starannym wykończeniem. W drugim, będącym wprowadzeniem do jesiennych, chłodnych wieczorów, dominuje, przełamana ciepłem pomarańczy, czerń z bielą. Oba tematy łączy zmysłowy kontrast kształtów (formy ostre występują razem z obłymi), a także utrzymana w minimalistycznym tonie kolorystyka. Letnio-jesienna linia damska jest ukłonem w stronę nowoczesności i technicznych rozwiązań. Akcentuje je metaliczny błysk miedzi, który pojawia się w nadrukach i dodatkach. Nowością tej kolekcji są spodnie typu jogger oraz dzianina fakturą przypominająca denim – wszystko po to, by stylizacje nie utraciły, wpisanego w markę, luzu.

Kolekcja dla mężczyzn również została podzielona na dwie, odrębne linie. Pierwsza, URBAN SUPERHERO reprezentuje nowoczesną stylistykę osadzoną w klimacie miejskiego casualu. Kształty i formy, podobnie jak w linii damskiej, pozostają proste i wyraziste. Dopełniają je minimalistyczne wykończenia, wśród których znajdują się ozdobne gumowane akcenty, pikowane panele, wstawki z siatki i techniczne zamki. Bije z nich inspiracja geometrią oraz architekturą XXI wieku. Grafiki tworzą iluzje optyczne i blokowe kształty. Paleta kolorystyczna została oparta na odcieniach granatu, czerni i bieli oraz szarościach, rozświetlonych mocnym akcentem aktywnego niebieskiego. Druga, o znaczącej nazwie ANARCHY 2.0/15, reprezentuje bardzo mocny i wyrazisty charakter. Jest agresywna, głośna i surowa. Bezkompromisowo łączy elementy stylistyki punk z technicznym stylem ulicy, co podkreślają kontrastowe grafiki. W detalach znajdziemy funkcjonalne zamki, które pełnią też rolę ozdobną. Kolorystycznie kolekcja opiera się na mocnych kontrastach czarno-białej bazy i mocnej czerwieni. Akcent ozdobny stanowi tutaj ciemne moro, nadające całości charakteru. Motyw przewodni to czarno-czerwona krata, powtarzająca się na koszulkach, koszulach oraz bluzach. Wśród nowych fasonów pojawią się przedłużone bluzy i koszulki – odpowiedniki najnowszych trendów w modzie ulicznej.

Obie kolekcje, damską i męską, można obejrzeć w wersji video na stronie: http://www.diversesystem.com/lookbook/kolekcja-damska/modern-traveler.html(damska), http://www.diversesystem.com/lookbook/kolekcja-meska/urban-super-hero.html (męska). Ten nietuzinkowy sposób przedstawienia asortymentu pozwala Klientowi na dokładne obejrzenie wszystkich szczegółów prezentowanej kolekcji.